
Vida V1 विनिर्देश
| रेंज | 143 की.मी./चार्ज |
| मोटर पावर | 6 किलोवाट |
| मोटर प्रकार | PMSM |
| फ्रंट ब्रेक | डिस्क |
| रियर ब्रेक | ड्रम |
| बॉडी टाइप | इलेक्ट्रिक स्कूटर्स |
| फ्यूल टाइप | इलेक्ट्रिक |
विडा वी 1 फीचर
| ब्रेकिंग प्रकार | कंबाइंड ब्रेकिंग व्यवस्था |
| चार्जिंग पॉइंट | हाँ |
| फास्ट चार्जिंग | हाँ |
| मोबाइल कनेक्टिविटी | Bluetooth,WiFi |
| कीलेस इग्निशन | हाँ |
| घड़ी | हाँ |
| LED Tail Light | हाँ |
| स्पीडोमीटर | डिजिटल |
| ओडोमीटर | डिजिटल |
| सफर की दूरी मापने वाला यंत्र | डिजिटल |
विडा वी 1 के साथ शामिल है
| बैटरी वारंटी | 3 Years or 30,000 किमी |
| व्हीकल वारंटी | 5 Years or 50,000 किमी |
| पोर्टेबल होम चार्जर | 5.15 Hr ऐस (0-80%) |
| सड़क किनारे सहायता | हाँ |
| मोबाइल एप्लिकेशन | हाँ |
विडा वी 1 ऐप फीचर्स
| जियो-फेंसिंग | हाँ |
| चार्जिंग स्टेशन लोकेटर | हाँ |
| एंटी थेफ्ट अलार्म | हाँ |
| कॉल्स और मैसेजिंग | हाँ |
| नेविगेशन असिस्ट | हाँ |
| लो बैटरी अलर्ट | हाँ |
विडा वी 1 विनि र्देश
इंजन और ट्रांसमिशन
| बैटरियों की संख्या | 2 |
| निरंतर शक्ति | 3.9 kW |
| मोटर पावर | 6 किलोवाट |
| रेंज (इको मोड) | 100 km/charge |
| शुरुआत | Remote Start,Push Button Start |
| मोटर आईपी रेटिंग | IP68 |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
फीचर्स
| साधन कंसोल | डिजिटल |
| ब्लूटूथ कनेक्टिविटी | Bluetooth,WiFi |
| मार्गदर्शन | हाँ |
| कॉल/एसएमएस चेतावनी | हाँ |
| रीजेनरेटिव ब्रेकिंग | हाँ |
| सड़क किनारे सहायता | हाँ |
| जियो फेंसिंग | हाँ |
| एंटी थेफ्ट अलार्म | हाँ |
| यूएसबी चार्जिंग पोर्ट | हाँ |
| संगीत नियंत्रण | हाँ |
| ओटीए | हाँ |
| कीलेस इग्निशन | हाँ |
| क्रूज कंट्रोल | हाँ |
| स्पीडोमीटर | डिजिटल |
| सफर की दूरी मापने वाला यंत्र | डिजिटल |
| ओडोमीटर | डिजिटल |
| वैरिएंट की अतिरिक्त विशेषताएं | Removable battery capacity - 1.72 kWh, Ride Modes - Eco | Ride | Sport, Track My Bike, Remote Immobilisation, Vehicle Diagnostic, SOS Alert With Button, Follow Me Headlamp, Electronic Seat and Handle Lock, Two Way Throttle |
| सीट का प्रका र | सिंगल |
| घड़ी | हाँ |
| यात्री पैर आराम | हाँ |
| अंडरसीट स्टोरेज | हाँ |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
फीचर्स और सेफ्टी
| ब्रेकिंग प्रकार | कंबाइंड ब्रेकिंग व्यवस्था |
| चार्जिंग पॉइंट | हाँ |
| फास्ट चार्जिंग | हाँ |
| फास्ट चार्जिंग टाइम | 1.05 Hrs |
| इंटरनेट कनेक्टिविटी | हाँ |
| मोबाइल एप्लिकेशन | हाँ |
| चार्जिंग स्टेशन लोकेटर | हाँ |
| ग्रेडेबिलिटी | 20° |
| स्पीडोमीटर | डिजिटल |
| ओडोमीटर | डिजिटल |
| सफर की दूरी मापने वाला यंत्र | डिजिटल |
| घड़ी | हाँ |
| राइडिंग मोड्स | हाँ |
| इ बी एस | हाँ |
| अतिरिक्त फीचर्स | Removable battery capacity - 1.72 kWh, Ride Modes - Eco | Ride | Sport, Track My Bike, Remote Immobilisation, Vehicle Diagnostic, SOS Alert With Button, Follow Me Headlamp, Electronic Seat and Handle Lock, Two Way Throttle |
| यात्री पैर आराम | हाँ |
| प्रदर्शित | 7 Inch, TFT, Touchscreen |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
चेसिस और सस्पेंशन
| बॉडी टाइप | इलेक्ट्रिक स्कूटर्स |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
माइलेज और कैपेसिटी
| सैडल हाइट | 780 mm |
| ग्राउंड क्लीयरेंस | 155 mm |
| व्हीलबेस | 1301 mm |
| कर्ब वजन | 124 kg |
| अतिरिक्त स्टोरेज | हाँ |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
इलेक्ट्रिकल्स
| हेडलाइट | एलईडी |
| टेललाइट | एलईडी |
| मोड़ संकेत लैंप | एलईडी |
| प्रोजेक्टर हेडलाइट्स | हाँ |
| एलईडी टेललाइट्स | हाँ |
| लौ बैटरी इंडिकेटर | हाँ |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
परफॉर्मेंस
| स्कूटर स्पीड | high |
| 0-40 किमी/घंटा (sec) | 3.4s |
| उच्चतम गति | 80 km/घंटे |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
मोटर और बैटरी
| मोटर प्रकार | PMSM |
| निरंतर पावर | 3.9 kW |
| टोक़ (मोटर) | 25 Nm |
| चलाने का प्रकार | हब मोटर |
| बैटरी का प्रकार | लिथियम-आयन |
| बैटरी की क्षमता | 3.44 Kwh |
| बैटरी वारंटी | 3 Years or 30,000 किमी |
| स्वैपेबल बैटरी | हाँ |
| वाटरप्रूफ रेटिंग | IP67 (Battery) |
| रिवर्स असिस्ट | हाँ |
| ट्रांसमिशन | ऑटोमैटिक |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
रेंज
| दावा किया गया दायरा | 143 की.मी./चार्ज |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
चार्ज
| घर पर चार्ज करना | हाँ |
| चार्जिंग स्टेशन पर चार्जिंग | हाँ |
| चार्जिंग टाइम (0-80%) | 5.15 Hrs |
| चार्जिंग नेटवर्क / बैटरी स्वैपिंग नेटवर्क | हाँ |
| रिपोर्ट करें स् पेसिफिकेशन | |
आधार
| आगे का ब्रेक | डिस्क |
| पीछे का ब्रेक | ड्रम |
| पहिये का आकार | Front :-304.8 mm,Rear :-304.8 mm |
| पहियों का प्रकार | अलॉय |
| टायर प्रकार | ट्यूबलेस |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
What’s Included
| बैटरी वारंटी | 3 Years or 30,000 किमी |
| व्हीकल वारंटी | 5 Years or 50,000 किमी |
| पोर्टेबल होम चार्जर | 5.15 Hr ऐस (0-80%) |
| सड़क किनारे सहायता | हाँ |
| मोबाइल एप्लिकेशन | हाँ |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
ऐप फीचर्स
| जियो-फेंसिंग | हाँ |
| चार्जिंग स्टेशन लोकेटर | हाँ |
| एंटी थेफ्ट अलार्म | हाँ |
| कॉल्स और मैसेजिंग | हाँ |
| नेविगेशन असिस्ट | हाँ |
| लो बैटरी अलर्ट | हाँ |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
- इंजन और ट्रांसमिशन
- फीचर्स
- फीचर्स और सेफ्टी
- चेसिस और सस्पेंशन
- माइलेज और कैपेसिटी
- इलेक्ट्रिकल्स
- परफॉर्मेंस
- मोटर और बैटरी
- रेंज
- चार्ज
- आधार
- What’s Included
- ऐप फीचर्स
वी 1 के विकल्पों के स्पेक्स तुलना करें
Rs.1,11,422* से शुरू
Rs.88,250* से शुरू
Rs.1,07,400* से शुरू
Rs.91,399* से शुरू
Rs.1,47,999* से शुरू
Rs.75,999* से शुरू
Rs.1,18,147* से शुरू- टेस्ट राइड उपलब्ध
Rs.1,16,881* से शुरू
विडा वी 1 का कम्फर्ट उपयोगकर्ता समीक्षाएं
पर बेस्ड125 उपयोगकर्ता समीक्षाएं
Write a Review & Win ₹5000
लोकप्रिय मेंशन
- सब (125)
- कम्फर्ट (29)
- लुक (29)
- कीमत (21)
- Experience (20)
- रफ़्तार (16)
- माइलेज (16)
- और...
- नई
- Best removable battery scooter.I am owning VidaV1 from past 1+ year. I see it is best in built quality and riding comfortability. It has good space for carrying. Very important feature which is the one help me a lot is removable battery. I moved from one rented home to other and at new home no charging facilities at basement. I can carry battery to 3rd floor and charge, with this Vida V1. Thanks for the great features.और पढ़ें1
- Good but still needs someGood but still needs some features as well as a comfortable seat , it have 105 km of real world range in eco mode good pickup......2
- Fantabulous scooter that I am looking forAmazing better than other ev scooters, mileage is good and even very much comfortable to ride. Everything is very perfect
- Good performanceNice electric scooter for family and students it is very comfortable electric scooter and it have many Ai future scooter2
- Overall scooty is best in comparison with other EvRange is amazing and screen and other features are also impressing. Looks wise I loved it and comfort is good but not very good. Controll buttons quality needs to update.2 1
- Very poor performaceI HAVE GOT 2 VIDAS .DRIVING IS QUITE COMFORTABLE AND RANGE IS EXCELLENT COMPARATIVELY OTHER E.V .BUT MAINTENANCE AND SERVICE PLUS BATTERY ENDURANCE IS VERY VERY POOR.AT TURNS IF YOUR REAR BRAKES ARE NOT WORKING AND YOU PRESS FRONT BRAKES EVEN AT 3-4K.M SPEED THE VEHICLE FALLS DOWN AND IT IS OFTEN.SECONDLY CHARGER DONT WORK REGULARLY SPECIALLY IN RAINY SEASON.BATTERY QUALITY IS QUITE DISTURBING.WE HAVE GOT TO CHANGE BATTERIES SRVERAL TIMES.और पढ़ें11
- The vida v1The vida v1 is a very comfortable and budget friendly bike for me and in my opinion this is very good bike1
- best scooternice sporty look and comfort. premium display and very affordable. best pickup I have overthrew. you should buy this. probably the best choice .
- After getting vida you will get vivah!I had recently purchased this scooty and was really osm, the feel of driving is fantastic! Have a good comfort gives good mileage according to its pricing! Best set of middle class
- Pleasurable and comfortableSharing my Vida V1 experience. I had a great trip on my Vida V1 recently with my family. With its sleek form, the bike appears really fashionable and contemporary. Strong engine gives it a smooth and effective ride. Long trips as well as city commutes are made perfect by the incredibly comfy seats. The Vida V1 handled itself admirably even in traffic as we drove about the city. Handling and parking it are simple tasks. Though the storage space is something I wish might be better, generally, the Vida V1 made our trip rather pleasurable and comfortable.और पढ़ें1 1
- View All विडा वी 1 Reviews
Vida V1 कलर्स
Vida V1 is available in multiple colour options in India. View all bike images with different colour options on BikeDekho.
क्या आपको यह जानकारी उपयोगी लगी?
विडा वी 1 ब्रोशर
स्पेक्स, फीचर्स और कीमतों की विस्तृत जानकारी के लिए ब्रोशर डाउनलोड करें।
लोकप्रिय विडा 2 व्हीलर्स
- स्कूटर
- बाइक
विडा वीएक्स2Rs 44,990* से शुरू
विडा वि 2Rs 1,20,300* से शुरू
विडा Dirt.E K3Rs 69,990* से शुरू
नई बाइक्स विडा Scooters & Bikes
- स्कूटर्स
- बाइक
विडा वीएक्स2Rs 44,990* से शुरू
विडा Dirt.E K3Rs 69,990* से शुरू
*दिल्ली में एक्स-शोरूम कीमत
×
हमें आपके अनुभव को कस्टमाइज करने के लिए आपके शहर की आवश्यकता है