Discontinued on May, 2015
होंडा स्टनर सीबीएफ
Rs.51,449*
OnwardsLast recorded price in 2015 दिल्ली
Latest होंडा बाइक was launched on February 2026
| स्टनर सीबीएफ सेल्फ ड्रम अलॉय 93 kmph60 Kmpl124.7 cc DISCONTINUED | ₹51,449 | |
| स्टनर सीबीएफ सेल्फ डिस्क अलॉय 93 kmph60 Kmpl124.7 cc DISCONTINUED | ₹58,721 | |
| स्टनर सीबीएफ सीबीएफ स्टनर पीजीएम एफआई 60 kmph60 Kmpl124.7 cc DISCONTINUED | ₹65,842 |
Explore Similar बाइक्स
टीवीएस स्पोर्टRs.55,500* Onwards
टीवीएस रेडियॉनRs.55,400* Onwards
हीरो एचएफ डीलक्सRs.58,977* Onwards
हीरो एचएफ 100Rs.59,839* Onwards- टेस्ट राइड उपलब्ध
ओला रोडस्टर एक्सRs.49,999* Onwards
विडा Dirt.E K3Rs.69,990* Onwards
एटूमोबाइल एटम वर्ज़न 1.0Rs.61,500* Onwards
होंडा स्टनर सीबीएफ Key Specs & फीचर
| इंजन | 124.7 सीसी |
| पावर | 11 PS |
| टार्क | 11 एनएम |
| माइलेज | 60 Kmpl |
| कर्ब वजन | 126 Kgs |
| ब्रेक्स | Disc |
- Fuel gauge
- मुख्य स्पेक्स
- मुख्य विशेषताएं
- सब स्पेसिफिकेशन
View More Specifications
Honda Stunner CBF कलर्स
Honda Stunner CBF is available in multiple colour options in India. View all bike images with different colour options on BikeDekho.
स्पोर्ट्स रेड
पर्ल स्पोर्ट्स येलो
कैंडी पाम ग्रीन
ब्लैक
होंडा स्टनर सीबीएफ उपयोगकर्ता समीक्षाएं
पर बेस्ड5 उपयोगकर्ता समीक्षाएं
Write a Review & Win ₹5000
पॉपुलर Mentions
- सब (5)
- रफ़्तार (2)
- लाइट्स (2)
- माइलेज (2)
- परफॉरमेंस (2)
- Looks (2)
- Rear (1)
- और...
- नई
- Good MileageAwesome bike with mileage of 50+. I am using this bike for the last 8 years and didn't come across any engine issues yet. I have just changed the tire that also the rear one other than that nothing has been changed not even a single bolt.और पढ़ें1
- Ready For RideNice bike and well maintained with the best mileage. It has a 5-speed gear and has a nice pickup.2
- pathetic bike waste of moneyi bought a honda stunner in 30 jan 2012, since the day i got it its just opposits its promises ex pick up, parts quality and performance following problems i am sufferring since starting 1. It makes so much noise when i start it else i ride it so annying 2. Parts quality and life is worst as chain set gone evn after 8000km and service company asked me to replace it ASAP 3. This useless bike vibrate like anything and vibration goes into legs and hands and after every ride it casues pain very bad for health 4. certain parts like tail light , air filter changed very often that i have never seen bajaj and hero bikes 5. Paint of silencer and side stad is gone in its first 6 months only 6. When i try it to resale it i am hardly getting 33000/- for this 7. Guys if you wants to ride it at more than 60kmpl then forget it it fails to give speed if you try you will get a god forbidden vibration I have complaint to my service center prakash honda many times and Honda company also but result is zero zero zero so summary is never ever go for Honda Two wheelerऔर पढ़ें1
- Honda tunner CBFHellow ... I am using honda stunner bike at last 1 year and bike give good performance to me. It's Very stylist looking like a sport bike comfortable to seating. and running very smooth drive. I have calcuate the bike average it's perform in CITY - 50 kmpl. and HIGHWAY - 55 kmpl. The back side seat are upper then old age persong can't like to seat. I run the bike on speed 85 it's stable on highway and good breaking system manage the bike can controlled immigetaly. the back side tire good and both tires are tubeless it's good know.I Happy with this bike and comfortable and safty. Thanks To Honda.और पढ़ें1
- i want to buy this bikehi my name is vijay bhaskar. from andhra pradesh . i never had an idea about stunner but after going thru so many reviews and also seen the bike in the near by show room. i like it a lot. especially the looks and tires are attaractvie because they are tubeless . head light is similar to karizma . i am totally bent on to go for this bike and FI model. very soon.और पढ़ें
- View All होंडा स्टनर सीबीएफ Reviews
होंडा स्टनर सीबीएफ विनिर्देश
इंजन और ट्रांसमिशन
| इंजन के प्रकार | Air Cooled, 4 Stroke, SI Engine |
| विस्थापन | 124.7 cc |
| अधिकतम टोर्क | 11 Nm @ 6500 rpm |
| क्लच | Wet, Multi-Plate |
| इग्निशन | Digital CDI (Multi Mapping) |
| गियर बॉक्स | 5 Speed |
| बोर | 52.4 mm |
| स्ट्रोक | 57.8 mm |
| कम्प्रेशन रेश्यो | 9.2:1 |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
फीचर्स
| साधन कंसोल | एनालॉग |
| ब्लूटूथ कनेक्टिविटी | नहीं |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
फीचर्स और सेफ्टी
| फ्यूल गेज | डिजिटल |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
माइलेज और परफॉरमेंस
| एआरएआई माइलेज | 60 Kmpl |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
माइलेज और कैपेसिटी
| चौड़ाई | 734 mm |
| लंबाई | 2012 mm |
| ऊंचाई | 1111 mm |
| ईंधन क्षमता | 10 Ltrs |
| फ्यूल रिज़र्व | 2 Ltrs |
| सैडल हाइट | 790 mm |
| ग्राउंड क्लीयरेंस | 173 mm |
| व्हीलबेस | 1271 mm |
| कर्ब वजन | 126 Kgs |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
इलेक्ट्रिकल्स
| हेडलाइट | 12V 35/35 W |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
परफॉर्मेंस
| उच्चतम गति | 93 kmph |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
मोटर और बैटरी
| अधिकतम शक्ति | 11 bhp @ 8000 rpm |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
चार्ज
| घर पर चार्ज करना | नहीं |
| चार्जिंग स्टेशन पर चार्जिंग | नहीं |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
आधार
| आगे का ब्रेक | डिस्क |
| पीछे का ब्रेक | डिस्क |
| ए बी एस | नहीं |
| टायर का आकार | Front :-80/100 - 17", Rear :-100/90 - 17" |
| पहिये का आकार | Front :-17 inch, Rear :-17 inch |
| पहियों का प्रकार | अलॉय |
| फ्रेम | Advance Design डायमंड Frame |
| टायर प्रकार | ट्यूबलेस |
| रिपोर्ट करें स्पेसिफिकेशन | |
- इंजन और ट्रांसमिशन
- फीचर्स
- फीचर्स और सेफ्टी
- माइलेज और परफॉरमेंस
- माइलेज और कैपेसिटी
- इलेक्ट्रिकल्स
- परफॉर्मेंस
- मोटर और बैटरी
- चार्ज
- आधार
Did you find thi ऐस information helpful?
होंडा स्टनर सीबीएफ Brochure
Download the स्टनर सीबीएफ brochure for comprehensive details on technical specifications, features, variants, and available colours.
ट्रेंडिंग होंडा बाइक्स
- लोकप्रिय
- जल्द आने वाली
होंडा SP125Rs 88,528* Onwards
होंडा शाइनRs 81,502* Onwards
होंडा यूनिकॉर्नRs 1,13,605* Onwards
होंडा सीबी350 एच'नेसRs 1,92,700* Onwards
होंडा सीबी350आरएसRs 1,97,500* Onwards
*दिल्ली में एक्स-शोरूम कीमत
×
हमें आपके अनुभव को कस्टमाइज करने के लिए आपके शहर की आवश्यकता है

